0
0

سئو و بهینه سازی وب سایت- صفحه آموزشی برای همکاران

سئو و بهینه سازی وب سایت- صفحه آموزشی برای همکاران

لوگوی آکادمی-سئو و بهینه سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت راه برای افزایش رتبه بندی سایت در موتور های جست جو ماننند Google است.

مواردی جهت آموزش سئو سایت های وردپرسی، موتور های جست وجو و بررسی سرعت وب سایت از شرکت همیار وردپرس مختص آموزش همکاران مجموعه پرشین آرت پدیا خریداری شد. از همکاران خواهشمندیم این آموزشات را  فقط از طریق همین صفحه مشاهده کنند.

 

حسین رحیمی-همیار ورد پرس-تعریف سئو

 

نقطه مشترک تمام وب سایت ها این است که می خواهند افراد بیشتری از وب سایت آنها بازدید کنند و تبدیل به مخاطب آنها شوند. با ما باشید تا در سئو و بهینه سازی وب سایت حرفه ای شوید.

بیشتر تعداد بازدیدکنندگان وب سایت ها از طریق موتورهای جست و جو وارد وب سایت می شوند. در موتورهای جست و جو، هنگام سرچ یک لیست از وب سایت های مختلف نمایش داده می شود. معمولا وبسایت هایی که در رتبه های اول هستند، بازدید کننده بیشتری دارند.

رتبه دهی به وب سایت ها

موتور های های جست و جو برای رتبه بندی وب سایت ها یک سری فاکتور را در وب سایت بررسی می کنند و این فاکتور ها را کنار همدیگر بر اساس یک فرمول محاسبه می کنند و یک امتیاز به صفحات مختلف می دهند و بر اساس این امتیاز وب سایت ها را رتبه بندی می کنند  و در لیست جست جو نمایش می دهند.

تعداد فاکتور ها ی مورد بررسی توسط موتور های جست جو زیاد هستند و الگو ریتم های خاصی وجود دارند که ما از تعداد کمی از آنها اطلاع داریم.

نکته مهم برای سئو و بهینه سازی وب سایت

اگر این نکته ها و الگو ریتم هارا در وب سایت رعایت کنیم و سعی کنیم که از نظر موتور های جست و جو استانداد باشیم رتبه ی بهتری خواهیم داشت. برای تعریف سئو با این شرایط می توان گفت:به رعایت این استاندارد ها در وب سایت، بهینه سازی وب سایت یا Seo گفته می شود.

با استفاده از سئو و بهینه سازی وب سایت می توان رتبه بهتری در نتایج جست و جو گرفت

آیا سئو تقلب است؟

خیر; موتور های جست و جو یکسری استانداد ها را در وب سایت بررسی می کنند و یکسری فاکتور های مثبت را در نظر بگیرند و رتبه بهتری به وب سایت ما بدهند. حا اگر ما این استاندارد ها را رعایت کنیم وب سایت بهتر و با کیفیت تری خواهیم داشت. بنابراین سئو کردن نتنها تقلب نیست بلکه دقیقا کار است که باید انجام شود.

خود سئو تقلب نیست اما می توان در آن تقلب کرد.

اگر تقلب در سئو انجام شود، موتور های جست جو آن وب سایت را از سرچ حذف خواهند کرد.

موتور های جست وجو:

هر موتور جست و جو الگوریتم مخصوص خود را دارند. تعداد مخاطب موتور های جست و جو خیلی مطرح است. بیشتر مردم از گوگل استفاده می کنند( در جهان).

موتور جست جوی اول در ایران که بیش از 90% مردم از آن استفاده می کنند گوگل است.

موتور جست و جو دوم بینگ است  متعلق به مایکروسافت است. در ایران خیلی کم رنگ هست

الگوریتم ها متفاوت هستند ولی فاکتور ها یکسان هستند. به عنوان مثال هماهنگ بودن مطلب با عبارت جست و جو شده برای تمام موتور های جست و جو مهم است. فقط ممکن است درصد اهمیت آنها فرق کند.

اگر ما وب سایت خود را بر اساس الگوریتم  گوگل سئو کنیم درواقع برای تمام موتور های جست و مناسب خواهد بود.

 

 

حسین رحیمی-همیار ورد پرس-نحوه ی کار موتور های جست و جو

 

 

موتور های جست جو برای نمایش نتایج یک جست جو باید وب سایت های مختلف را رده بندی کنند و در یک لیست نمایش دهند. بر اساس یک الگوریتم و فاکتور خاص  موتور های جست و جو این رده بندی را انجام می دهند.

یکسری اطلاعات مختصر و یکسری تجربیات راه کار هایی به عنوان سئو ارئه داده اند.

در گوگل صفحه ای وجود دارد که در آن مشخص شده وقتی که یک جست جو انجام می شود، چه اتفاقاتی رخ می دهد تا نتایج جست و جو مشخص شود.

با بررسی این صفحه یک سری اطلاعات بدست می آید که می توان از آن برای استاندارد کردن وب سایت استفاده کرد.

گوگل سه بخش برای قدم اول قرار داده است

قسمت اولcrawling and indexing است.

وقتی یک جست و جو در گوگل انجام می شود در کمتر از نیم ثانیه نتایج قابل مشاهده هستند. اگر گوگل تمام صفحات رو مورد بررسی قرار دهد این کار هفته ها طول خواهد کشید.

گوگل برای پیدا کردن صفحات، بانک داده خود را بررسی می کند. گوگل برای هریک از صفحات ما پرونده ای به نام Index، که فیلد های مشخص و استانداردی دارد. گوگل می تواند در سریع ترین زمان این اطلاعات را بررسی کند و نتیجه را به ما بدهد.

گوگل با فرآیندی به نام crawling، خزنده هایی که مدام از سایتی به سایت دیگر و از صفحه ای به صفحه ای دیگر می روند، وب سایت ها و صفحات مختلف را بررسی می کند. هر صفحه که بررسی شود یک صفحه Index متناظر ب آن ساخته می شود و اطلاعات استخراج شده داخل آن وارد می شود.

گوگل علاوه بر Index کردن، آنهارا بروزرسانی می کند. این فرآیند چگونه انجام می شود؟

اینکار با استفاده از لینک ها این کار را انجام می دهد.نکته مهم این است که اگر لینک وب سایت ما در وب سایت های دیگر وجود داشته باشد گوگل آنرا Index می کند. برای مثال اگر لینک سایت در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی وجود داشته باشد، گوگل وب سایت مارا پس از مدتی Index خواهد کرد.

نکته بعدی این است که، اگر وب سایت های دیگر به وب سایت ما لینک دهند، تاثیر زیادی در Index شدن و رتبه بندی وب سایت دارد. از طرف دیگر اگر صفحات وب سایت به صورت جزیره های جدا از هم باشند و بین آنها لینکی وجود نداشته باشد Index شدن کامل انجام نخواهد گرفت.

برای فراگیری سایر مطالب فیلم آموزشی  را به صورت کامل مشاهده کنید.

 

حسین رحیمی-همیار ورد پرس- نصب افزونه یاه سئو

 

 

از قابلیت های یاه سئو، وجود ابزار هایی است که به ما در بیهنه سازی کمک می کنند. افزونه یاه سئو از بهترین و محبوب ترین این افزونه ها است. این افزونه روی بهینه سازی تک تک صفحات کار می کند وتمرکز آن روی بهینه سازی محتوای سایت است اما قابلیت های دیگری هم دارد.

موتور های جست و جو ابزاری به نام Webmaster Tools دارند تا با ما به عنوان مدیر سایت در ارتباط باشند.

sitemap  توسط افزونه یاه سئو در سایت ایجاد و مدیریت می شود.

موارد زیادی هستند که توسط افزونه یاه سئو مدیریت می شوند. این افزونه بسیار مفید و کارآمد است.

حسین رحیمی-همیار ورد پرس-کلید واژه کانونی- استفاده از ابزار ها یاه سئو

 

جست جو های انجام شده در موتور های جست جو، بر اساس عبارت جست وجو شده توسط کاربر صفحات مختلف نشان داده می شوند. اگر بخواهیم صفحات وبسایت خود را نسبت به یک عبارت خاص سئو کنیم، آن عبارت focus keyword ما خواهد بود.

چگونه کلید واژه کانونی انتخاب کنیم؟

اولین نکته برای انتخاب کلید واژ، محتوی صفحه است.

نکته بعدی موضوع وب سایت است.

کلید واژه کانونی برای سئو و بهینه سازی وب سایت باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

مرتبط با موضوع وب سایت باشد. تعداد سرچ آن عبارت زیاد باشد. رقابت برای سئو عبارت را با سایت های رقیب بسنجم

مراحل انتخاب کلید واژه:

اول باید  ببینیم کدام عبارت ها به وب سایت ما مرتبط هستند. سپس مشخص می کنیم که بین عبارت های انتخابی، کدام ارزش بیشتری دارد.( تعداد جست جوی بیشتری دارند، این ترفند تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی وب سایت دارد). بین آنها عبارت رقابت پذیر برای سایت را انتخاب می کنیم.

بهترین کار برای پیدا کردن عبارت کلیدی مناسب، استفاده از ابزار های است که لیست های مربوط به عبارت های ما و میزان ارزش آنها را به ما نشان دهند.

وب سایت های زیادی وجود دارند که به پیدا کردن عبارت کلیدی کمک می کنند.

Keywordtool.io ابزاری است که زبان فارسی را پشتیبانی می کند و می توان موتور جوست وجو  مورد نظر را هم انتخاب کرد. سایر ابزار ها شامل Google Trends و google keyword planner  هستند که نحوه کار با آنها به ترتیب آموزش داده شده است.

حسین رحیمی-همیار ورد پرس- بهبود سئو صفحات وب سایت

حسین رحیمی-همیار ورد پرس- اتصال به سرویس گوگل آنالیتیک

آمار ها برای وب سایت مهم هستند. افرادی که وارد سایت می شوند، کلماتی که سرچ می شوند تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی وب سایت دارند. این سرویس به طور مستقیم روی سئو تاثیر ندارد ولی می تواند پایه استراتژی های ما باشد و از اهمیت زیادی برخوردار است.

سرویس های گزارش گیری دو دسته هستند:

سرویس هایی که در هاست و وب سایت نصب می شوند. اما با استفاده از منابع هاست سبب کند شدن سایت و حتی خارج شدن سایت از دست رس می شوند.

دسته دوم سایت هایی هستند که آمار وب سایت ما را می دهند و می توانند در سئو و بهینه سازی وب سایت مفید باشند. محبوب ترین و بهترین اینها Google Analytics است. به این دلیل که  از شرکت معتبری است و سیستم فوق آلعاده قویی است. و بهترین نتیجه را دارد چون سرویس خود گوگل است. نحوه کار با این ابزار به طور کامل در فیلم آموزش داده شده است. این سویس با IP ایران مشکل دارد بهتر است که قبل از ورد آنرا تغییر دهید.

حسین رحیمی-همیار ورد پرس-افزایش سرعت لود وب سایت

 

سایتی که سرعت پایین داشته باشد و کند باشد فرصت نمی کند محتوی خود را به کاربر نشان دهد.

عواملی که باید مدیریت شوند برای سرعت وب سایت

اولین مورد هاست است.

وب سایت، غالب وب سایت

سئو و بهینه سازی وب سایت از مهم ترین روش ها برای توسعه سایت ما است. از همکاران عزیز خواستاریم که با توجه به تعریف سئو و استفاده از ابزار های معرفی شده( Google Trends, Keywordtool.ioو Google keyword planner)، بهترین عملکرد را در افزایش بازدید سایت و بهینه سازی سایت داشته باشند. با تشکر مدیریت آکادرم پرشین آرت پدیا.

سایر آموزشات برای همکاران

آموزش کار با ورد پرس- راهنمای همکاران

راهنمای همکاران دوره های آنلاین و پکیج ها

سایت اصلی آموزشات وردپرس جهت خرید و دانلود موارد آموزشی

تماس با ما

در واتساپ از ما بپرس