0
0

قوانین و مقررات

 

قوانین و مقررات

لوگوی آکادمی-قوانین و مقررات-بازاریاب مجازی

قوانین و مقررات; به طورکلی شرایط و ضوابط کلی خریدار، فروشنده و بازاریاب مجازی، تبصره ها، قوانین و مقررات قراردادها به طور کامل ذکر شده اند. لطفا توضیحات مربوط به هر قسمت را با دقت مطالعه کنید; تا احتمال ایجاد مشکلات کم شود و همینطور عملکرد خوبی در صورت بروز مشکل داشته باشید.( برای خریدار، فروشنده و بازاریاب مجازی).

توافقنامه

کلیه کلیه اشخاص موظف به رعایت کامل قوانین و مقررات قراردادها هستند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق کاربران و تطابق با قوانین حاکم بر کشور است. این شرایط جامع و کامل نبوده و مدیران سایت حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را دارند. حق انجام تغییرات در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن ها در سایت www.persianartpedia.com محفوظ است. شکایات و گزارشات تخطی کاربران از این شرایط باید از طریق ایمیل (persianartpedia@gmail.com) به “پرشین آرت پدیا” اعلام گردد.

فصل اول-قوانین و مقررات قراردادها : تعاریف

 1. خريدار کسي است که به عنوان شخص حقيقي يا حقوقي اقدام به خريد و پرداخت هزينه محصول مي نمايد.
 2. فروشنده کسي است که به عنوان شخص حقيقي يا حقوقي اقدام به فروش یک محصول مي نمايد.
 3. بازاریاب  کسي است که به عنوان شخص حقيقي يا حقوقي اقدام به نشر لینک محصولات مي نمايد.
 4. محصول: هر يک از محصولات ارائه شده توسط فروشندگان و سایر کاربران در ژاکِت
 5. پرتال کاربران:  آدرس http://zhaket.com است که خريدار در آنجا حساب دارد. از طريق اين حساب مي توان فهرست محصولات خریداری شده یا منتشر شده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات خريدار در آنجا ثبت شده و قابل ويرايش و بروز رساني است.
 6. سیستم جامع تیکت: این یک قابلیت در پرتال کاربران است. کليه مکاتبات الکترونيکي با ژاکِت در این قسمت ثبت و از طريق شماره تيکت قابل پيگيري است.
 7. تعرفه: یک فهرست کامل از محصولات و خدمات قابل ارائه است. این فهرست شامل ويژگي ها و محدوديت ها و قيمت ها است; به نحوي که خريدار کاملا آگاه گردد طراحی شده است.
 8. تحويل محصول: ارائه لینک دانلود محصول خريداري شده/ ارائه دسترسی بر اساس فاکتور يا قرارداد بين خريدار و ژاکِت
 9. کاربر وب سايت: کليه اشخاصي که از سراسر دنيا وب سايت ژاکِت را مشاهده و مرور مي کنند.

فصل دوم-قوانین و مقررات قراردادها: هویت

 1. ژاکِت: سایت اینترنتی با آدرس http://zhaket.com که در اين توافق نامه ژاکِت ناميده مي شود.
 2. هويت خريدار: خريدار شخصي حقيقي يا حقوقي است. مشخصات وی در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد. محصولات خريداري شده تحت حساب وي مديريت مي شود.
 3. هويت فروشنده: فروشنده شخصي حقيقي يا حقوقي است. مشخصات وي در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد. محصولات خريداري شده یا عرضه شده تحت حساب وي مديريت مي شود.
 4. هويت بازاریاب: بازاریاب شخصي حقيقي يا حقوقي است. مشخصات وي در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد. محصولات خریداری شده یا بازاریابی شده تحت حساب وي مديريت مي شود.
 5. براي حفظ حقوق قانوني خريداران، فروشندگان و بازاریابان مجازی; کليه این کاربران موظف به ارائه اطلاعات هويتي خود به ژاکِت مي باشند. ضمنا عواقب اعلام ناصحيح اطلاعات مستقيما بر عهده ایشان خواهد بود. ژاکِت مسئوليتي در قبال کنترل صحت اطلاعات خريداران، فروشندگان یا بازاریابان مجازی ندارد.
 6. خريدار، فروشنده و بازاریاب مجازی; اذعان مي نمايد که کليه اطلاعات هويتي ارائه شده و آدرس ها وشماره تماس و امثالهم صحيح باشد. همچنین همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران مي کوشد. ژاکِت حق دارد در زمان نياز به کنترل این اطلاعات را داشته باشد. همینطور تصوير برابر اصل اين اطلاعات را از ایشان دريافت نمايد. ژاکِت حق تعليق سرويس دهی را دارد; تا اطلاعات صحيح و مستند نسبت به  به خریدار، فروشنده یا بازاریاب مجازی تکمیل شود.
 7. کليه مسئوليت ها و حقوق مرتبط با محصولات، بر عهده فروشنده به تنهائي مي باشد.

فصل سوم-قوانین و مقررات قراردادها : نحوه ارتباط طرفین با هم

 1. روش ارتباطي مستند ژاکِت با خريدار، فروشنده و بازاریاب مجازی، آدرس ايميل یا حساب کاربری است. این آدرس در پرتال کاربران ثبت شده است. کلیه ارتباطات به صورت پاسخ در تيکت هاي سیستم جامع تیکت است.
 2. ژاکِت مسئوليتي نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریدار، فروشنده و بازاریاب مجازی ندارد; در صورتی که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را در حساب کاربری به ثبت نرسانده باشد.

فصل چهارم-قوانین و مقررات قراردادها: تغییرات

تغييرات توافقنامه:

توافقنامه استفاده از خدمات ژاکِت تابعی است از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران; و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه ژاکِت. این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند; ژاکِت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند. نسخه توافقنامه بروز شده از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت ژاکِت در دسترس قرار خواهد گرفت. ضمنا ژاکِت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی ندارد. خریدار، فروشنده و بازاریاب مجازی می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت ژاکِت کنترل نماید.

تغييرات فني:
ژاکِت براي بهبود کيفيت خدمات حق انجام تغييراتی را در سرویس های ارائه شده دارد; ازجمله تغییرات فني، سخت افزاري، نرم افزاري يا شبکه اي.

در مواردی که تغييرات  سرويس خريدار، فروشنده یا بازاریاب مجازی را تحت تاثير قرار مي دهد; ژاکِت موظف است تا يک ماه پس از اعمال تغييرات، مشکلات احتمالی پیش آمده را رفع کند. خريدار، فروشنده و بازاریاب مجازی موظف هستند خود را با اين تغييرات سازگار نمايند. هرگاه به دليل موارد ضروري، ژاکِت امکان اطلاع رساني یا خدمات دهی را از دست بدهد; يا فوريت هاي فني این مجموعه را ناچار به اين امر نمايد; مسئوليتي براي اطلاع رساني زمان و نحوه تغييرات نخواهد داشت. ضمنا خريدار، فروشنده و بازاریاب مجازی به شرکت وکالت مي دهد; تا در زمان مورد نياز  اقدام به انجام فعاليت هاي سخت افزاري و نرم افزاري روي سرورهاي ژاکِت نمايد.(در جهت بهبود سطح کيفي سرويس)

 • تا زماني که ژاکِت موارد مشکوک پيدا نکرده است; اقدامي براي تغيير در سفارش، محصول یا خدمات، صورت نخواهد گرفت.

فصل پنجم-قوانین و مقررات قراردادها: تحویل محصول

 1. بعد از پرداخت مبلغ سفارش توسط خريدار و آماده تحويل شدن محصول خريداري شده; لینک دانلود در حساب کاربری خريدار درج مي شود. عدم دسترسي خريدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحويل محصول نمي گردد. خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی،باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود; سپس لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.
 2. کلیه سفارشات تکمیل شده; در اسرع وقت به صورت فایل های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.
 3. خريدار در صورتيکه در بازه زماني حداکثر زمان تحويل، لینک محصول را دريافت ننمايد; موظف است حداکثر ۷ روز پس از پايان زمان تحويل مجاز، مراتب را به بخش فروش ژاکِت اعلام نمايد.(توسط تیکت پشتیبان)
 4. در صورت بروز شرايط ويژه فني; محدوديت هاي که تحويل در زمان مقرر آن انجام نشده; ژاکِت مجاز به افزايش زمان تحويل سرويس تا ٢ برابر خواهد بود.
 5. خريدار حق درخواست لغو سفارش خريداري شده را نخواهد داشت.
 6. ژاکِت مسئوليتي در قبال عدم تطابق با نياز يا عدم استفاده خريدار از محصول خريداري شده را ندارد.
 7. در صورت وجود داشتن هرگونه مغايرت در توضیحات محصول و محصول ارائه شده به خريدار; خريدار باید مراتب را حداکثر یک روز پس از ثبت لینک دانلود در حساب کاربری خود به ژاکِت اعلام نماید; ژاکِت موظف است ضمن پیگیری مغایزت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد.  در صورت عدم رفع مشکل، مسئوليت ژاکِت صرفا کسر وجه محصول از حساب فروشنده است. سپس مسترد کردن وجه به خریدار (مطابق با منبع پرداخت وجه) و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

فصل ششم-قوانین و مقررات قراردادها: امنیت و محرمانگی

 1. به طور کلي محيط اينترنت به همان ميزان ساير محيط هاي ارتباطي امنیت دارد; مانند پست، دورنگار و تلفن براي انتقال اطلاعات محرمانه. در کليه اين محيط ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. از این رو ژاکِت تمام تلاش خود را براي ايجاد محيطي امن می کند; براي نگهداري و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه. با اين وجود از خريداران، فروشندگان و بازاریابان مجازی مي خواهد ارتباطات آنلاين اينترنتي خود را نا امن فرض نمايند. ژاکِت هيچ گونه مسئوليتي در رابطه با امنيت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهاي خود با جاهاي ديگر را نمي پذيرد.
 2. ژاکِت با تدابير امنيتي خود مسئول حفظ امنيت پايه سرويس هاي خود مي باشد.
 3. ژاکِت مسئوليتي نسبت به ضعف ايمني ناشي از نرم افزارها ويا برنامه هاي مورد استفاده خريدار، فروشنده یا بازاریاب مجازی ندارد.
 4. ژاکِت مسئوليتي نسبت به امنيت تبادل داده ما بين خريدار و سرورهای بانکی ندارد.
 5. ژاکِت مسئوليتي نسبت به در اختيار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خريدار، فروشنده و بازاریابمجازی ، توسط اشخاص ثالث ندارد.
 6. ژاکِت موظف به رعايت محرمانگي کليه داده های موجود در حساب کاربری خريدار، فروشنده و بازاریاب مي باشد. همچنين آن را در اختيار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 7. ژاکِت تلاش خود را براي حصول بالاترين سطح امنيت ممکن براي حساب کاربری خريداران، فروشندگان و بازاریابان انجام مي دهد. از اين رو ژاکِت نسبت به اموري که در حيطه مسئوليت خريدار، فروشنده، بازاریاب مجازی مسووليتي ندارد.( از لحاظ نگهداري امنيت حساب خود مي باشد)
 8. در صورت نیاز خریدار، فروشنده، بازاریاب جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف ژاکِت; ژاکِت بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل می باشد.

فصل هفتم-قوانین و مقررات قراردادها: مرجع قضاوت

 1. در صورت بروز اختلاف; خريدار، فروشنده و بازاریاب موظف هستند جهت رفع اختلاف در تیکت پشتیبانی ژاکِت اقدام نمایند. در صورت عدم کسب پاسخ مناسب، نسبت به ارتباط با مدیریت شرکت اقدام نمایند; تا موضوع مجددا مورد رسيدگي واقع گردد. در صورت عدم حصول نتيجه;(پس از ۳۰ روز کاری); خريدار، فروشنده یا بازاریاب مي تواند با تشکیل هیئت حل اختلاف، موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهند.(هیئت حل اختلاف مورد توافق طرفین).

فصل هشتم-قوانین و مقررات قراردادها: شرایط و ضوابط کلی خریدار، فروشنده و بازاریاب

قوانین خریدار

 1. سوالات پیش از خرید را حتما در دیدگاه های همان محصول مطرح کنید
 2. درخواست های پشتیبانی برای محصول خریداری شده صرفا می باید توسط سیستم تیکت ژاکِت به ثبت برسد.
 3. بررسی دیدگاه های هر محصول، چگونگی پاسخگویی فروشنده به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ ها; می تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی فروشنده از محصول باشد. ژاکِت در قبال عدم پشتیبانی فروشندگان هیچ مسئولیتی ندارد.
  • تبصره ۳-۱:
  • ذکر این نکته ضروریست. فروشندگان نیز ملزم به پشتیبانی ۲۴ ساعته یا شخصی سازی محصول برای خریداران نیستند. پشتیبانی صرفا شامل مواردی است که محصول به فروش رفته دارای مشکل باشد.
 4. پشتیبانی محصولات خریداری شده صرفا توسط فروشندگان انجام خواهد شد. ژاکِت هیچگونه مسولیتی در قبال ارائه پشتیبانی برای محصول ندارد.
 5. پیش از خرید حتما به کیفیت محصولدقت فرمایید.( نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات محصول و …).
 6. امکان بازگشت وجه محصولات خریداری شده یا شارژ های انجام شده در کیف پول به هیچ وجه وجود ندارد. پیش از اجرای هرگونه عملیات مالی تصمیم بگیرید.
 7. اگر محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد; پس از تایید کارشناسان ژاکِت و عدم رفع مشکل توسط فروشنده، از مارکت حذف خواهد شد.
  • تبصره ۷-۱:
  • بازگشت وجه به حساب کاربرانفقط به صورت شارژ کیف پول انجام می شود; سپس کاربر می تواند محصول دیگری را از مارکت خریداری کند. (کاربرانی که صرفا نسخه معیوب را خریداری کرده و نسخه سالم برای محصول در اختیار ایشان قرار نگرفته است)
 8.  تبلیغ محصول دیگر; بحث در مورد مارکت های دیگر; توهین به افراد دیگر ;در دیدگاه ها بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن اکانت کاربری خواهد شد. همچنین موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه می شود. حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می شود.
 9. فروش و پخش محصولات، در سایر مارکت ها و سایت ها ممنوع است. در صورت اثبات اینکه محصول خریداری شده توسط شما در سایر سایت ها و شبکه های اجتماعی به فروش رفته است; یا به صورت رایگان در اختیار سایر کاربران قرار داده شده است; ژاکِت به نمایندگی از فروشنده محصول و در راستای حمایت از حقوق فروشندگان، دسترسی شما به نسخه های آتی محصول خریداری شده را متوقف می کند. در صورت تکرار این عمل، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.
 10. ژاکِت هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد و تحریم یا عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور برای فروشندگان و ژاکِت خواهد بود.
 11. با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت ژاکِت، خریدار مواد توافقنامه و ضوابط ژاکِت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.
 12. ژاکِت در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
 13. خدمات ژاکِت به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، امنیت و … ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای ژاکِت که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار بوده و ژاکِت هیچگونه خسارتی بابت عملکرد محصولات ارائه شده به هر نحو نمی پردازد. ژاکِت تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.
 14. سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و ژاکِت هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت
 15. تغییرات توافقنامه:توافقنامه استفاده از خدمات ژاکِت تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه ژاکِت و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، ژاکِت حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت ژاکِت در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمنا ژاکِت مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت ژاکِت کنترل نماید.

قوانین و مقررات فروشنده

 1. در ژاکت محصولاتی تایید می شوند که خود شخص سازنده محصول باشد; اگر محصول غیر ایرانی است نسخه اورجینال آن را خریداری کرده و شخصاً آن را فارسی و بومی نموده باشد.
 2. محصولی که فقط در ژاکت عرضه می شود; به ازای هر فروش محصول ۸۰٪ مبلغ فروش به فروشنده تعلق می گیرد; ۲۰% باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به ژاکت تعلق می گیرد. اگر محصول علاوه بر سایت ژاکت یا سایت شخصی فروشنده، در سایر مارکت ها یا سایت ها نیز عرضه شود ۳۰% از سهم مشارکت فروشنده کسر و سهم فروشنده از هر فروش ۵۰% خواهد بود.
  • تبصره:

اگر فروشنده، عرضه محصول در سایر مارکت ها را اعلام نکند. پس از گذشت مدتی این امر برای مدیران ژاکت مشخص شود. ژاکت حق دارد کلیه پرداخت های صورت گرفته به فروشنده را اصلاح کند. مابه التفاوت مبالغ واریزی بر مبنای سهم مشارکت ۸۰% را از موجودی باقیمانده فروشنده کسر  می شود. در صورت نبود موجودی کافی در حساب کاربری فروشنده، نسبت به دریافت مابه التفاوت به صورت نقدی و یا اعتباری اقدام می شود. حق هرگونه اعتراض نسبت به این موضوع از فروشنده خاطی سلب می شود.

 1. حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان ۱۵۰٫۰۰۰ تومان و مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان است.
  • تبصره:

تنها موجودی حاصل از فروش محصول، قابل برداشت است. فروشندگان نمی توانند با شارژ کیف پول خود، موجودی حساب را افزایش داده و درخواست برداشت وجه ارسال کنند. مبالغ شارژ شده به این منظور به هیچ وجه قابل عودت نیست. فروشندگان عزیز می توانند با اعتبار غیرنقدی خود به خرید از مارکت بپردازند.

  • تبصره:

در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با ژاکت خاتمه دهد می باید کلیه قوانین و شرایط مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند. تسویه حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.

 1. تسویه حساب با فروشندگان هفته ای ۱ مرتبه در روز سه شنبه انجام می شود.
  • تبصره:

درخواست های تسویه حساب می باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) ژاکت این حق را دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید)

  • تبصره:

واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد. فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار ژاکت قرار داده و هویت ایشان در ژاکت به ثبت رسیده باشد.

  • تبصره:

چنانچه در هر زمان ژاکت نتواند ازروی اطلاعات دریافتی اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه با فروشنده تماس بگیرد، مجاز است تایید هویت فروشنده را به وضعیت معلق درآورد که در این شرایط فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می باید کلیه مراحل تایید هویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجددا طی و یا رفع نقص نماید.

 1. مبلغ درخواستی فروشنده در تسویه حساب ها هیچ گونه سقفی ندارد و مطابق شرایط وضع شده فروشنده می تواند مبالغ بالای ۱۵۰٫۰۰۰ تومان را به صورت مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان ثبت کند.
  • تبصره:

ثبت دو یا چند درخواست وجه همزمان امکان پذیر نیست و تا پیش از واریز شدن هریک از درخواست های وجه فروشنده، امکان ثبت درخواست وجه مجدد وجود ندارد.

 1. مدت زمان لازم برای تایید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین مندرج برای درج محصول در ژاکت را رعایت کرده باشید، در حدود ۷۲ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول نیز مدیران یا کارشناسان ژاکت به صورت تیکت این مورد را به شما اطلاع خواهند داد.
  • تبصره:

در صورت بروز هرگونه مشکل فنی یا سایر مشکلات احتمالی دیگر ممکن است زمان تایید محصولات افزایش یابد که در این صورت فروشنده مختار است درخواست لغو بررسی را در تیکت برای ژاکتارسال کند یا صبر کند تا مراحل بررسی محصول توسط کارشناسان ژاکت انجام شود.

 1. سعی کنید در توضیحات محصول کاملا صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید
  • تبصره:

چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند ژاکت حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریز شده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

  • تبصره:

هنگامی که خریدار، محصولی را خریداری می‌کند حق دارد کپی رایت به نمایش درآمده در صفحاتی که برای عموم کاربران قابل مشاهده هستند را حذف کرده یا تغییر دهد. در صورتی که محصولی کاملا ایرانی بوده و سازنده اصرار بر حفظ کپی رایت محصول خود دارد می باید صراحتا و به طور کاملا شفاف و برجسته این مورد را در توضیحات محصول خود درج کند و در صورتی که حذف کپی رایت شامل هزینه می شود نیز باید هزینه را به طور کاملا شفاف و برجسته مشخص کرده باشد. در صورت عدم انجام هریک از این موارد ژاکت می تواند به درخواست خریدار، خرید را مرجوع کرده و مطابق قوانین، مبلغ سفارش را از حساب فروشنده کسر و به حساب خریدار بازگردانده و افزون بر آن سهم مشارکت خود را نیز از حساب فروشنده کسر نماید.

 1. کلیه محصولات ارائه شده حتما باید لایسنس قانونی برای فروش مجدد داشته باشند.
 2. کلیه فروشندگان موظفند حداکثر یک هفته بعد از ارائه به روزرسانی مرتبط با محصول خود، از شرکت سازنده بروزرسانی محصول را دریافت کرده و نسبت به آماده سازی بسته به روزرسانی شده در ژاکت اقدام کنند، در غیر اینصورت ژاکت این حق را دارد تا بدون اطلاع رسانی به فروشنده فعلی، فروشنده جدیدی را برای محصول مشخص کند و یا محصول را از ژاکت حذف یا آن را به حالت توقف فروش تغییر وضعیت دهد. همچنین فروشندگان در این شرایط به دلیل بی تفاوتی نسبت به پشتیبانی و به روزرسانی محصولات عرضه شده، حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت و در صورتی که فروشنده جدیدی جایگزین محصول مربوطه شود، ژاکت مجاز است با توجه به ضرر و زیانی که از جانب فروشنده قبلی متحمل می شود، در صورت نیاز فروشنده جدید، اطلاعاتی همچون فایل ترجمه زبان فارسی یا استایل راستچین شده را در اختیار فروشنده جدید قرار دهد. همچنین فروشنده جدید نیز موظف است از کلیه خریداران فروشنده قبلی پشتیبانی کند و به صورت رایگان محصول خود را در اختیار کلیه خریداران پیشین نیز قرار دهد.
  • تبصره:

در صورتی که محصول ایرانی باشد به جهت رعایت حقوق طراح محصول، حق مالکیت محصول مربوطه صرفا در اختیار فروشنده اولیه بوده و در صورت بروز مورد فوق، صرفا محصول حذف یا به حالت توقف فروش تغییر وضعیت می دهد. در این شرایط فروشنده جدیدی جایگزین محصول نخواهد شد و اطلاعات محصول نیز در اختیار هیچ فردی قرار نخواهد گرفت.

  • تبصره:

حق مالکیت محصولات غیر ایرانی/غیر بومی که از سایر مارکت های جهانی تهیه شده اند صرفا در اختیار سازنده اصلی محصولات است و فروشندگانی که به هر نحو تغییراتی در محصول ایجاد کرده اند یا اصلاحاتی روی زبان فارسی آن انجام داده اند حق هیچگونه اعتراض یا شکایتی در خصوص ارائه اطلاعات به فروشنده جدید ندارند و فارسی سازی یا انجام اصلاحات روی یک محصول هیچگونه حقی برای فروشنده ایجاد نمی کند. در این موارد ژاکت مجاز است مطابق قوانین موجود که به امضای فروشنده رسیده است عمل کند و حق هرگونه اعتراض از فروشنده سلب می گردد.

 1. پیشنهاد میکنیم برای شناخته شدن خود و کیفیت کاری محصولاتتان برخی محصولات خود را به عنوان رایگان در ژاکت قرار دهید
 2. قرار گرفتن محصول در قسمت محصولات ویژه بر اساس تعداد فروش، مقدار امتیاز (حداقل ۵ خرید موفق و ۵ امتیاز ۵ ستاره ) و ارائه مطلوب پشتیبانی به خریداران و بروزرسانی سریع و مطلوب محصولات است.
 3. فروشنده موظف است در عنوان محصول فارسی سازی شده ارسالی حتما از نام انگلیسی و اصلی قالب یا افزونه استفاده نماید، در غیر اینصورت محصول ارسالی از حالت انتشار خارج می شود و در صورتی که عدم درج نام محصول موجب شود تا محصول دیگری به صورت تکراری در ژاکت تایید شود، پس از دریافت شکایت از سمت هریک از فروشندگان، محصولی روی ژاکت باقی می ماند که نام اصلی را در عنوان درج کرده باشد و صرفا ثبت محصول پیش از محصول دیگر هیچ حق یا اولویتی در باقی ماندن روی ژاکت را برای فروشنده ایجاد نمی کند.
 4. در صورتیکه محصول ارسالی شما از سایت های دیگر برداشته شده باشد و یا نسخه Null شده محصول از راه غیرمجاز تهیه شده باشد و پس از بررسی های کارشناسان این مورد مشخص شود، بلافاصله محصول ارسالی شما حذف و در صورتیکه محصول مربوطه فروشی داشته باشد وجه آن از حساب کاربری فروشنده کسر خواهد شد و فروشنده موظف است سهم مشارکت ژاکت را نیز نقدا پرداخت کرده یا در صورت داشتن موجودی در حساب کاربری، معادل سهم مشارکت از حساب کاربری ایشان برداشت می گردد.
  • تبصره:

مسئولیت فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده محصول است و ژاکت هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.

  • تبصره:

در صورتی که فروشنده ای نسبت به کپی محصول خود توسط فروشنده دیگر شکایتی داشته باشد می باید این شکایت را از مراجع قانونی پیگیری نماید و ژاکت تنها در صورتی می تواند کپی شدن محصول را تایید کند که به طور واضح و کامل نشان-نام یا هرگونه شناسه هویتی دیگری از نام نویسنده اصلی یا طراح اصلی در محصول کپی شده نیز وجود داشتهباشد. در غیر اینصورت ژاکت نمی تواند با مشاهده طرح های مشابه یا زمان انتشار هریک از محصولات در میان شاکی و متشاکی قضاوتی انجام دهد. هرگونه اقدام از سمت ژاکت صرفا پس از ارائه حکم توسط مراجع قضایی خواهد بود.

 1. ایجاد پیش نمایش آنلاین برای پوسته ها و افزونه ها هم فروش را افزایش می دهد و هم حس اعتماد کاربران به شما را افزایش می دهد، این مورد ( ایجاد پیشنمایش آنلاین فارسی ) برای تمامی پوسته ها و افزونه ها الزامی می باشد و فروشنده می باید پیشنمایش آنلاین را به صورت اختصاصی ایجاد کرده باشد نه آنکه از پیشنمایش انلاین سایر فروشندگان و سایت ها استفاده کند. ( برای افزونه ها در موارد خاص که دمو صرفا به بخش مدیریتی وردپرس محدود می شود، ارائه تصاویر کامل از محیط افزونه یا ویدئوی آموزشی و کامل بلامانع است)
  • تبصره:

کلیه تصاویر و محتوای مورد استفاده در پیش نمایش آنلاین می باید باتوجه به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده باشد و در صورت عدم رعایت این موارد، مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی برعهده فروشنده محصول است. همچنین در صورت مشاهده مغایرت محتوا با قوانین جمهوری اسلامی ایران، پیش نمایش حذف و فروش محصول تا رفع مشکل متوقف می گردد.

 1. در صورتیکه فروشنده به درستی محصول خود را پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به تیکت ها، به روزرسانی محصول، رفع مشکلاتی همچون پیش نمایش انلاین فارسی یا فایل آپلودی و ….) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی شود و در صورت تکرار عدم پشتیبانی، وجوه حاصل از فروش محصول از حساب فروشنده کسر می شود.
  • تبصره:

سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت در ژاکت راه اندازی شده است و پیش از اجرای درخواست های واریز وجه فروشندگان، تیکت های ایشان و کیفیت پاسخ دهی به خریداران مورد ارزیابی قرار می گیرد، چنانچه فروشنده ای تیکت های باز داشته باشد یا تیکت های پاسخ داده شده و بسته شده از پاسخ مناسبی برخوردار نبوده و نتوانسته باشند رضایت خریداران را کسب کنند، درخواست وجه های ایشان در وضعیت معلق باقی خواهد ماند.

  • پاسخگویی به خریداران در سیستم جامع پشتیبانی توسط تیکت ژاکت الزامی بوده و فروشندگان نمی توانند با استناد به پشتیبانی در سرویس های شخصی خود، تیکت های ارسالی در ژاکت را بی پاسخ رها کنند. همچنین فروشندگان حق ندارند پاسخگویی به تیکت های دریافتی را منوط به ثبت مجدد درخواست در سیستم های پشتیبانی مستقل و خارج از ژاکت نمایند و هرگونه انتقال خریداران به سایت هایی خارج از ژاکت جهت دریافت خدمات پشتیبانی و برزورسانی نیز ممنوع است.
 1. هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول موجب حذف آن محصول از ژاکت شده و در صورت تکرار چنین مواردی فروشنده جریمه نقدی خواهد شد.
 2. اگر دو محصول غیرایرانی یکسان توسط دو فروشنده مختلف به صورت همزمان ارائه شود، اولویت با فروشنده ای خواهد بود که Purchase Code (کدخرید) داشته باشد و همچنین آخرین نسخه از آن محصول را در اختیار داشته باشد. (تایید هویت فروشنده و تایید اصالت اورجینال بودن محصول به روش های انحصاری ژاکت انجام می شود و فروشندگان در صورت بروز شرایط موظف به همکاری با ژاکت خواهند بود)
  • تبصره:

چنانچه در هر زمان، کارشناسان ژاکت نیازمند تایید اصالت خرید نسخه اورجینال محصول توسط فروشندگان باشند، فروشنده موظف است همکاری لازم را با ژاکت داشته باشد و در صورت عدم همکاری یا عدم توانایی در تایید اصالت خرید خود، این حق را به ژاکت می دهد تا ضمن توقف فروش محصول یا واگذاری محصول به فروشنده جدید، میزان خسارت وارده به ژاکت و خریداران را نیز به تعداد فروش محصول، پرداخت نماید.

 1. برای پوسته های ایرانی ارائه پنل تنظیمات پوسته الزامی است و کلیه پوسته های ایرانی می باید علاوه بر فایل پوسته و افزونه های مورد نیاز، از فایل بسته نصبی آسا%8

سایرقوانین و مقررات قرارداد های مربوط

مقررات کلاس های مجازی برای هنرجویان

قوانین مدرسین

تماس با ما

در واتساپ از ما بپرس