0
0

گالری گردی را به عنوان یک تفریح جدید به لیست خود اضافه کنید

445 بازدید

گالری گردی را به عنوان یک تفریح جدید به لیست خود اضافه کنید

گالری گردی در حفظ و ارتقا فرهنگ و هنر جامعه نقش مهمی ایفا می کند.گالری ها و نگارخانه ها نقش اساسی جهت شناساندن هنر به جامعه را ایفا می کنند. از طرفی هر یک از افراد جامعه برای حفظ و رشد فرهنگ و هنر در جامعه خود سهمی دارند. محتملا گالری گردی یکی از راه های موثر در راستای این هدف ارزشمند است. 

فرهنگ و هنر هر کشوری رابطه ی نزدیکی با شناخت و حفظ هویت ملی آن کشور دارد و انسان بدون فرهنگ و هنر معنایی ندارد. فرهنگ و هنر در عین حال که دو مقوله ی جدا از هم هستند ولی مکمل یکدیگرند. به این معنی که مهم ترین میراث تاریخی بشر، فرهنگ اوست که وسیله تعامل و ارتباط او با دنیای پیرامونش به شمار می رود. و هنر مهم ترین بخش فرهنگ است. اصالت هنر و پیوند آن با زندگی بشر، رمز ماندگاری آن است که در طول تاریخ و با زندگی وی عجین شده است.

 گالری ها وظیفه خود را در راستای فراهم کردن محیط غنی فرهنگی و هنری با رایگان کردن بازدید انجام داده اند. اما با این وجود همچنان بازدید از گالری ها چشمگیر نیست. شاید به این دلیل که در کشور ما به دلیل عدم آموزش و فرهنگ سازی جهت بازدید از مراکز فرهنگی و هنری مردمان ما با فرهنگ و هنر آشنا نیستند.

عدم ارزش نهادن به هنر موجب شده تا گردش در گالری ها را به عنوان یک فعالیت فرهنگی ارزشمند در لیست تفریحات خود جای نداده اند. از سویی دیگر شرایط اقتصادی کنونی جامعه باعث شده تا افراد به فکر تعدیل هزینه های زندگی خود باشند. گزینه کاهش تفریحات، که در قیاس با هزینه های غیر ضروری دیگر رقم جزئی است، می تواند به مدیریت هزینه کمک کند. که این امر متعاقبا، بر تصمیم افراد جهت گالری گردی اثر سو داشته است.

گالری گردی راه حفظ فرهنگ و هنر

با گالری گردی به احیای فرهنگ و هنر سرزمینمان کمک کنیم.

پرسشی که مطرح می شود این است که آورده ی حضور افراد در گالری ها به عنوان بازدید کننده و نه خریدار آثار هنری چیست؟

پاسخ به این پرسش را باید از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد. حضور افراد به عنوان بازدید کننده، نه خریدار، موجب دلگرمی صاحبان کسب و کار می شود. در واقع با مراجعه به گالری ها موجبات رونق و اعتبار این گالری ها فراهم می شود. از سویی، سود اقتصادی حاصل از رونق گالری ها به گردش چرخ اقتصادی کمک می کند. این امر می تواند به طور غیر مستقیم در بهبود زندگی افراد جامعه تاثیرگذار است.

از دیگر سو، گالری ها بستری جهت تعامل و ارتباط بین هنر و جامعه به وجود آورده اند. این فضای غنی می تواند هم محرک شما برای مطالعه ی بیشتر و هدفمند درباره هنر و فرهنگ باشد و هم به شکوفایی خلاقیت شما کمک کند. تحریک قوه تخیل و خلاقیت به نوبه خود می تواند موجب تغییر زاویه نگاه شما در عرصه های مختلف زندگی شود.

گالری ها محیط هایی غنی جهت ارتقا دانش هنری هستند. شما با حضور در این محیط ها می توانید به تبادل نظر و انتقال اندیشه بپردازید. حضور هنرمندان در گالری می تواند به شناخت شما از هنرمندان و هم صحبتی با آنان منجر شود. که این امر می تواند راهی برای درک و کشف دنیای جدیدی از افکار و احساسات باشد.
گالری می تواند انتخاب شما جهت گذراندن وقت با خانواده و دوستانتان باشند این فضای یکتا و منحصربه فرد را از دست ندهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://partpedia.org/?p=1911
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
Avatar
سمیرا صالحی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد گالری گردی را به عنوان یک تفریح جدید به لیست خود اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.