گالری گلستان

ایران، تهران

گالری گلستان

گالری هنری گلستان یکی از قدیمی ترین گالری های فعال در ایران است که در سال 1367 (1988 میلادی) توسظ لیلی گلستان با نمایش آثار سهراب سپهری فعالیت هنری خود را آغاز کرد.

لیلی گلستان (1323 تهران) پس از اتمام دوره راهنمایی به پاریس رفت. در مدرسه "هنرهای تزئینی پاریس" طراحی پارچه و طراحی لباس برای تاتر خواند. درکنار آن به کلاس‌های آزاد سوربن رفت و دوره کامل تاریخ هنر دنیا و تاریخ ادبیات فرانسه را خواند. به کلاس سفالگری رفت و با این هنر دلپذیر آشنا شد. بعد از چهار سال به ایران بازگشت. وی بعد از فعالیت در زمینه های مختلف در نهایت در سال 1348 اولین کتاب خود را چاپ کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت. وی در سال ۱۳۶۰ کتابفروشی کتاب ایران را افتتاح کرد که تا سال ۱۳۶۶ ادامه داشت و در سال ۱۳۶۷ گالری گلستان را افتتاح کرد وتا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد.
download
لیلی گلستان

سیاست گالری‌ گلستان همواره بر مبنای دو اصل گذاشته شده :
– کشف استعدادهای جوان و حمایت آنها
– فراهم کردن امکانات و تسهیلات برای اینکه مردم عادی هم – جدا از مجموعه‌داران- بتوانند اثر هنری بخرند.گالری تلاش کرده که بر این اصول استوار بماند.

گالری گلستان همواره کوشیده است تا در کنارکشف استعدادهای جوان و تسهیل امکان خرید آثار هنری، گام‏های موثری نیز در راستای گسترش امکانات عرضه و معرفی آثار هنری بردارد؛ این گالری راه تازه‌ای را برای ارائه‌ی آثار هنرمندان برگزیده است تا امکان سفارش آثار هنری از طریق وب سایت برای علاقه مندان فراهم آورد.

اطلاعات گالری